Sākumlapa Prese Kontakti
separator
Buderus
Par mums Par Uzņēmumu Spēcīgs zīmols ar labam tradīcijām

Spēcīgs zīmols ar labam tradīcijām

Buderus vārds pasaulē ir pazīstams jau sen un varam droši apgalvot, ka apkures tehnikas pasaulē tas ir viens no zīmoliem ar visilgāko panākumu vēsturi. Tas tiešām ir ārkārtīgi rets veiksmes stāsts, jo tikai nedaudziem uzņēmumiem šajā jomā ir tik liela pieredze un tik senas tradīcijas.

Buderus vēstures svarīgākie posmi

Buderus pirmssākumi meklējami 280 gadus atpakaļ, kad:

1731. gada martā Johans Vilhelms Buderus I , iznomājot netālu no Laubahas, Augšhesenē, metalurģijas rūpnīcu „Friedrichshütte” (Fridriha metalurģija), uzsāk tur čuguna un tā izstrādājumu ražošanu.

1854 - Justus Kilians uzceļ metalurģijas rūpnīcu „Hedwigshütte” (Hedviga metalurģija) Lolārā. 1861. gadā rūpnīcu pārņem J.V.Buderus dēli un nomaina tās nosaukumu uz „Main-Weser-Hütte” (Mainas-Vēzeres-metalurģija).

1870 – Tiek uzsākta domnas krāšņu rūpnīcas „Sophienhütte” (Sofijas metalurģija) celtniecība Veclārā.

„Löhnhold-Öfen” (Lēnholda krāsnis) ražotie sekciju katli un radiatori

1878. gadā Buderus izveido rūpnīcu „Nassauische Gieβerei-Roheisen” (Nasavas čuguna lietuve). Tajā pašā gadā tiek atvērta arī lietuve Lolārā. Šajā rūpnīcā sākot ar 1881. gadu ražotās „Lēnholda krāsnis” iegūst visas pasaules slavu.

1898. gadā „Hircenhaimas un Lolāras dzelzs rūpnīcas” patentē pirmo pašu izgatavoto sekciju katlu. 1898. gadā Lolārā tiek uzsākta arī čuguna radiatoru ražošana.

1899. gadā dibinātā akciju sabiedrība „Buderus metāla rūpnīcas” iesaistās biržā.

1911. gadā tiek nodibināta Buderus tirdzniecības kompānija ar filiālēm un tirdzniecības birojiem visā Vācijas teritorijā. Sākot ar 1913. gadu tiek uzsākta arī apkures piederumu tirdzniecība.

Pirmais Vācijā ražotais šķidrā kurināmā katls


1915. gadā Buderus piegādā pirmo liela tilpuma katlu ar šķidrā kurināmā kurtuvi. Pateicoties optimāli izveidotajai kurtuves formai, jau 1930. gadā izdodas uzsākt pirmo Vācijā ražotā šķidrā kurināmā katlu ražošanu.

1935 – Apvienošanās ar Hesenes-Nasavas metalurģijas apvienību 1935. gadā nostiprina Buderus tirgus pozīcijas.

1952 - Radiatoru lietuvē ievieš konveijerus. Sākot ar 1957. gadu lietuves formēšanas iekārtās sāk izgatavot arī katlu sekcijas.

50-to un 60-to gadu inovācijas

1953. gadā Buderus uzsāk tērauda centrālapkures katlu ražošanu.
1958. gadā tirgū parādās „Logantherm” – čuguna katls ar integrētu siltā ūdens tvertni.
1962. gadā tirgū ienāk Buderus grupas pirmais pie sienas stiprināmais apkures katls: Buderus gāzes apkures katls.

1958 – Buderus pārņem vienu no vadošajiem uzņēmumiem sildāmo ierīču industrijā, A/S Burgeru metāla rūpnīcas, un to zīmolu „Juno”.

Zemas temperatūras- un kondensācijas tipa tehnika


Naftas produktu krīzes iespaidā ļoti svarīga kļūst energotaupīga apkure. 1977. gadā Buderus ar zemas temperatūras apkures sistēmu „Ecomatic” uzstāda jaunu mērogu visā rūpniecības nozarē. 1983. gadā ar „Ecomatic-plus” ieviešanu tirgū Buderus iesoļo arī kondensācijas tipa tehnikas nozarē.

Plakanvirsmas sildķermeņi


1974. gadā Buderus Eibelhausenes rūpnīcā realizē pasaulē pirmo komplekto plakanvirsmas sildķermeņu ražošanas līniju.

Mūsdienas


1994 – pārņemot nīderlandiešu Nefit Fast Holding B.V. uzņēmumu, Buderus kļūst par vienu no ievērojamākajiem kondensācijas tipa apkures katlu ražotājiem.

1996 - Tiek izveidoti reģionālie klientu servisa centri un ierīkota 24 stundu ”hotline” telefona centrāle: tādējādi Buderus pastiprina sadarbību ar tehniķiem un pārējiem speciālistiem apkures sistēmu jomā.

1997 – Buderus paplašina savu darbību, liekot akcentu uz solāro tehniku, un pārņem Solar Diamant.

2004 – Tiek apvienoti uzņēmumi Robert Bosch GmbH un Buderus AG, turpmāk pazīstami ar nosaukumu BBT Thermotechnik.
Lolāras rūpnīca svin 150 gadu pastāvēšanas jubileju.


2006 – Buderus svin 275 gadu jubileju.

2008 - Apvienojot savas līdzšinejās aktivitātes siltumtehnikas jomā, tiek radīts jauns uzņēmums – Bosch Thermotechnik , kas šobrīd ir lielākais siltumtehnikas ražotājs pasaulē un apvieno sevī daudzums lielus un pazīstamus siltumtehnikas zīmolus – Buderus, Junkers, Loos, Dakon, Nefit, IVT u.c.